×

Sayfamızın Amacı

Yapay Zekâ hakkında akademik araştırmaların yapılması, Yapay Zekâ farkındalığının artırılması ve 7'den 70'e herkesin yapay zekâ hakkında bilgi edinebileceği" akademik bir platform oluşturulması hedeflenmektedir.Cinque Terre

Fen Bilimleri Öğretmenleri
Yapay Zekâ Uygulamalarını Öğreniyor

15.08.2022

Eğitimin Amacı

Fen bilimleri öğretmenlerine yönelik bu projede genel amaç yapay zeka, makine öğrenmesi ve derin öğrenme ile ilgili bu alanlara ait teknolojilerin ve gelişmelerin öğretmenlere uygulamalı olarak aktarılmasıdır. Bu kapsamda öğretmenlerin yapay zeka teknolojileri ve eğitimde kullanılmasıyla bilgi, beceri ve farkındalıklarının artırılması amaçlanmıştır.

Eğitimin Kapsamı

Bilgisayar mühendisleri, bilişim teknolojileri ve fen alan eğitimi alanındaki uzmanlar tarafından fen bilimleri öğretmenlerine yapay zeka teknolojileri ile ilgili proje bileşenleri gerek teorik gerekse uygulamalı olarak ele alınacaktır.​

Kitap Önerileri

  1. İnsanlık İçin Yapay Zekâ
  2. Geleceğin Meslekleri
  3. Yapay Zekâ Devrimi
  4. Eğitimde Yapay Zekâ

Yapay Zekâ alanındaki edinmş olduğuz tüm kitapalara sol tarafta belirtilen kitap listesi butonundan erişebilirsinz.

Cinque Terre

AI Tomorrow Submit

11.03.2022

Bu yıl ilkini gerçekleştirilecek olan AI [Tomorrow Summit], dünyadan ve Türkiye’den birbirinden değerli konuşmacıları ve iş insanlarını bir araya getirecek. Yapay zeka konusunda başarılı çalışmalara imza atmış resmi kurumları ve markaları, sektörel bazda düzenlenecek olan oturumlarda ağırlancaktır.

Türkiye’de ilk kez yapay zeka odaklı çalışmaların ödüllendirileceği ve tamamen online olarak gerçekleştirilecek AI [Tomorrow Summit]’e sosyal medya adresi ve YouTube üzerinden canlı olarak katılabilirsiniz.

Geleceğe geç kalmamak için sen de AI [Tomorrow Summit]’e gel.

Linke Tıklayarak Erişim Sağlayabilirsiniz

Çok değerli katılımcılarla gerçekleştirilmiş olan zirveye aşağıdaski linkten erişim sağlayabilirsinz.

Türkiye'ni En Kapsamlı Yapay Zekâ Zirvesi
Tıkla İzle